• 004.JPG
 • 026.JPG
 • 065.JPG
 • 093.JPG
 • 098.JPG
 • 099.JPG
 • 115.JPG
 • 118.JPG

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ

28 marca 2021  

 1. Dziś zapraszamy na Wieczór Chwały. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00.
 2. Dziś również młodzież z parafialnej Wspólnoty Światowych Dni Młodzieży rozprowadza własnoręcznie przygotowane wielkanocne słodkości. Dochód ze sprzedaży wypieków przeznaczony zostanie na organizację wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku. Zachęcamy do włączenia się w akcję i wsparcia naszej młodzieży.
 3. Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy do udziału w liturgiach Triduum Paschalnego.

W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej dla dzieci o godz. 16.00, a dla dorosłych o godz. 18.00.

W Wielki Piątek Liturgia Godzin o godz. 7.30, adoracja Chrystusa w „Ciemnicy” przez cały dzień. O godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego i na Nabożeństwo wieczorne o godz. 18.00. Gorzkie żale o godz. 21.00. W Wielki Piątek ofiary składamy na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.

W Wielką Sobotę Liturgia Godzin o godz. 7.30, święcenie pokarmów od godz. 9.00 do 17.00. Okazja do adoracji Jezusa Chrystusa w Grobie. Składamy ofiary na potrzeby ubogich z naszej parafii. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30 i Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Na liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy „paschaliki wielkanocne” lub gromnice.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. „Rezuekcyjna” o godz. 6.00. Procesja będzie się odbywała na zewnątrz kościoła, ale prosimy o zachowanie odległości wskazanych przepisami sanitarnymi.

Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 7.00. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna we wtorek i środę.

 1. Biskup Orynariusz Romuald Kamiński przypomina, że obowiązującą wciąż jest dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. udzielona 12 marca 2020 r. przez biskupa warszawsko-praskiego i podtrzymana 16 października 2020 r. Mogą z niej skorzystać osoby mające objawy infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), a także te osoby, które mają obawę przed zakażeniem, tym bardziej, że liczba uczestniczących w liturgiach jest ograniczona. Wszystkie liturgie Triduum Paschalnego odprawiane w naszej świątyni będą transmitowane na Facebooku. Również niedzielne Msze św. o godz. 13.00 są transmitowane na Facebooku.
 2. Ponieważ pierwszy piątek przypada w tym miesiącu w Wielki Piątek, zachęcamy do spowiedzi w ciągu tygodnia do środy włącznie, a komunię pierwszopiątkową można będzie przyjąć w czasie liturgii Wielkiego Piątku. Natomiast odwiedziny chorych w domach odbędą się w następny piątek, czyli 9-go kwietnia od godz. 9.00.
 3. Nasi parafianie, którzy od 15 lat co roku przygotowywali Drogę Krzyżową ulicami miasta, w tym roku, w czasie pandemii, przygotowali Misterium Męki Pańskiej w formie słuchowiska radiowego, opatrzonego zdjęciami różnych obrazów Męki Pańskiej a także krótkimi filmami z ulic naszej parafii. Całość jest umieszczona na naszej parafialnej stronie internetowej pod adresemjozef.wolomin.pl a także na parafialnym Facebooku.
 4. Pomódlmy się jeszcze za naszych drogich zmarłych: krewnych, przyjaciół, dobrodziejów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych księży i siostry zakonne oraz zmarłych w naszym Hospicjum i Szpitalu Powiatowym. W minionym tygodniu odeszli od nas do wieczności: Marian Niemyjski l.78, Wanda Tabor l. 76, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 9.30, Sławomir Tuzinek l. 57, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00 i Witold Szabłowski l. 82, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10.00.