• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG


Zakaończenie roku formacyjnego

Zakończenie roku formacyjnego dla ministrantów, bielanek i scholi odbędzie się w czawrtek o godzinie 17.30 Po Mszy Św. i Nabożeństwie zapraszamy członków w/w grup do sali kard. Stefana Wyszyńskiego.


Rok Kapłański

19 czerwca br., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Benedykt XVI zainauguruje Rok Kapłański. Papież poinformował o tym wydarzeniu przyjmując uczestników sesji plenarnej Kongregacji ds. Duchowieństwa. Będzie ono związane ze 150 rocznicą śmierci patrona proboszczów, św. Jana Marii Vianeya.

Tematem Roku Kapłańskiego jest „Wierność Chrystusa, wierność kapłana”. Zainauguruje go Ojciec Święty podczas nieszporów uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa 19 czerwca. Z tej okazji do Rzymu zostaną przywiezione relikwie św. Jana Marii Vianeya. Zakończeniem będzie planowane na 19 czerwca 2010 r. Światowe Spotkanie Kapłańskie na placu św. Piotra.
Podczas tego roku jubileuszowego Benedykt XVI ogłosi św. Jana Marię Vianeya patronem wszystkich kapłanów świata.


Orioński Turnus Wolontaryjny

„Panie proszę spraw, aby życie mi nie było obojętne abym zawsze kochał to co piękne,pozostawił ciepły ślad na czyjeś ręce”

Turnus wakacyjny z wolontariatem wśród chorych w Brańszczyku k/Wyszkowa. Są to rekolekcje, podczas których opiekujemy się osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Nie bój się, nie będziesz musiał robić nic czego nie potrafisz. Turnus trwa niecałe 2 tygodnie. W trakcie jego trwania dotrzymujemy towarzystwa naszym podopiecznym, chodzimy z nimi na spacery, rozmawiamy, bawimy się na dyskotece, spędzamy aktywnie czas, czasem pomagamy w wykonywaniu codziennych czynności, po prostu JESTEŚMY z nimi. To niesamowity czas dany im i nam. To czas pracy, ale i radości, czas wysiłku i bycia razem. Nie bój się! Nie będziesz tam sam.
Koszt takich rekolekcji to jedynie dojazd do Brańszczyka. Wyżywienie i zakwaterowanie jest zapewnione. Termin: 19-30 lipca 2009 (prowadzi ks. Marek Chrzanowski fDP) oraz 2-13 sierpnia 2009 (prowadzi ks. Leszek Kromka fDP).
Jeżeli jesteś zainteresowana/y taką formą rekolekcji zgłoś się na maila:
moderator.rel@op.plmoderator.rel@op.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub bezpośrednio:
ks. Leszek Kromka FDP
tel.0-721029667
ul. Kościuszki 24
62 – 800 Kalisz
sekretariatpow@onet.plsekretariatpow@onet.pl