• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG


Parafialny chór Sentito śpiewa w Wilnie…
Nie rzucim ziemi skąd nasz ród – Chór „Sentito” z Wołomina Rodakom na Litwie

W słoneczną niedzielę 2 sierpnia Polacy zamieszkujący w Wilnie mogli przenieść się na chwile do kraju rodzinnego, przypomnieć sobie utwory patriotyczne i ludowe wielkich kompozytorów polskich … – a wszystko za sprawą Młodzieżowego Chóru „Sentito” działającego przy Parafii Świętego Józefa Robotnika w Wołominie.
Chór przebywał na Litwie od 27 lipca do 2 sierpnia. W tym czasie odwiedził miejsca bliskie sercu każdego Polaka, miejsca, w których tworzyli najwięksi Polacy – Mickiewicz, Słowacki, znajdujące się w Wilnie, Kownie i Trokach. Śpiewał – modląc się przed Matką, co w „Ostrej świeci Bramie”. Oddał cześć Marszałkowi Piłsudskiemu i wielkim Polakom spoczywającym na Cmentarzu na Rossie.
Chór dwukrotnie wystąpił w pięknych, zabytkowych kościołach: Św. Ducha i Św. Piotra i Pawła w Wilnie. Krótki koncert po Mszy świętej, w którym Chór wykonał szereg utworów patriotycznych i ludowych wywołał wzruszenie publiczności. „Rota”, „Cześć polskiej ziemi cześć”, „Kukułeczka” sprawiły, że w niejednym oku zakręciła się łza.
Dobrze, że mamy takich „ambasadorów” kultury polskiej.

Zapraszamy do galerii


Oriońskie Dni Młodzych zakończone!!

Dnia 18 lipca w Międzybrodziu Bialskim, położonym pośród Beskidu Żywieckiego odbyły się tzw: GMG 2009. Z naszych Orońskich placówek przyjechało blisko 100 młodych osób z Kalisza, Malborka, Wołomina, Włocławka, Wołomina, Zduńskiej Woli, reprezentanci z Włoch i Białorusi. Więcej informacji o GMG 2009 na stronie: wsd.donorione.org

Zapraszamy do galerii


Boże Ciało

11 czerwca ulicami naszej Parafii przeszła proceja Bożego Ciała. O godz.10.00 mogliśmy razem modlić się podczas prymicyjnej Mszy Św. którą celebrował ks. Paweł Wrąbel fDP, a homilię wygłosił ks. Michał Kamiński fDP. Neoprezbiterom życzymy wielu łask Bożych! Zapraszamy do galerii.


Oriońskie Dni Młodych !

W Dniach 18 – 25 lipca w Międzybrodzi Bialskim odbędą się Oriońskie Dni Młodych (Polskie GMG). Jeśli tylko chcesz uczestniczyć w tym spotkaniu zapisy trwają! W naszej parafii możesz ich dokonać u ks. Marusza Chmielewskiego fDP.
Liczba miejsc ograniczona.