• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG


 

Orioński Festiwal Piosenki Religijnej „ Deo gratias” (30.11.2008)

Jak już było zapowiadane dnia 29 listopada nasza parafialna schola Te Deum Laudamus wyruszyła do Włocławka na Oroński festiwal piosenki religijnej Deo Gratias. Naszą największą radością jest to, że jury w składzie p. Dyrektor Stanisław Leszczyński, Ks. Dyrektor Mirosław Żłobiński i s. Emilia Malich przyznało w kategorii zespół wokalno-instrumentalny naszej scholi I miejsce, zaś cała tabela wyników przedstawia się następująco:

W kategorii zespołu dziecięcego kolejne miejsca zajęli:
III – Gimnazjum nr 14 im. Jana Pawła II we Włocławku
II – Chór El Sol z Krojczyna
I – Oriońskie Promyczki z Łaźniewa

W kategorii aranżacji:
III – zespół Salus z Włocławka
II – zespół Jordan ze Zduńskiej Woli
– zespół Sorridente ze Zduńskiej Woli
I – zespół studia piosenki z WCK Włocławek

W kategorii solista:
III- Katarzyna Śmiechowska z Włocławka
II – Katarzyna Kopka ze Zduńskiej Woli
I – Agata Charzewska z Włocławka

W kategorii zespół wokalno-instrumentalny:
III – Pasja z Włocławka
III – Bezimienne z Włocławka
II – Od serca z Włocławka
II – Zespół GMG ze Zduńskiej Woli
I – Te Deum Laudamus z Wołomina

Serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności należą się p.Jackowi Kuźnickiemu naszemu organiście i zarazem opiekunowi scholi którą przygotował do udziału w festiwalu. Życzymy dalszych sukcesów!


Niedziela Chrystusa Króla (30.11.2008)

W Niedziele Chrystusa Króla podczas mszy o godz. 11.30 miała miejsce niezwykła uroczystość. Do grona ministrantów zostało przyjętych 12 kandydatów. Jest to radość nie tylko dla rodzin i najbliższych ale także dla całej wspólnoty parafialnej. Po uroczystej mszy odbyło się spotkanie w Sali kard, Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 


Czuwanie młodzieży oriońskiej (25.11.2008)

Sekretariat młodzieżowo-powołaniowy gorąco zaprasza wszystkich młodych na 6 GRUDNIA br. do naszej parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli na ADWENTOWE MŁODZIEŻOWE DZIENNE CZUWANIE MODLITEWNE.

Oczekiwać z niecierpliwością
czy oczekiwać z wytrwałością?

PROGRAM SPOTKANIA

11.00 – Zawiązanie wspólnoty – Ks. Robert Branicki i młodzież z Włocławka
11.30 – Oczekiwanie w życiu don Orione- ks. Tomasz Wnęk i młodzież ze Zd Woli
12.30 – Oczekiwania w moim życiu – praca w grupach ks. Mariusz Chmielewski i młodzież z Wołomina
13.30 – OBIAD
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo pokutne – ks. Leszek Kromka
16.30 – EUCHARYSTIA: przewodniczy ks. Prowincjał Władysław Kubiak
homilia ks. Wikariusz prowincjalny Piotr Jasek
17.30 – OPŁATEK I MIKOŁAJ

Z wyrazami szacunku i modlitwą
Ks. Leszek Kromka FDP

Sekretariat młodzieżowo-powołaniowy
Zgromadzenia Księży Orionistów
ul. T. Kościuszki 24, 62-800 Kalisz
tel. 0-721-029-667
e-mail: amicowsd@poczta.onet.plamicowsd@poczta.onet.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Orioński turniej piłki halowej (11.11.2008)

9-11 listopada. W naszej parafii odbył się coroczny orioński turniej w piłkę halową. W tym roku gościliśmy młodzież z następujących parafii: Malbork na czele z ks. Adamem Gołębiakiem i dk. Pawłem Wrąblem, Włocławek z ks Robertem Branickim, Zduńska Wola z ks. Krzysztofem Baranowskim, Kalisz z ks. Jarosławem Gralickim, Warszawa z ks. Krzysztofem Wojtynią. Obecni również byli wikariusz prowincjalny ks. Piotr Jasek i powołaniowiec ks. Leszek Kromka, którym dziękujemy za homilię i każde słowo.

Tabela wyników przedstawia się następująco:
KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ KATEGORIA GIMNAZJUM
I miejsce Warszawa
Parafia pw. Św. Alojzego Orione I miejsce Wołomin
Parafia Św. Józefa Robotnika
II miejsce Malbork
Parafia Św. Jana Chrzciciela II miejsce Malbork
Parafia Św. Jana Chrzciciela
III miejsce Kalisz
Parafia p.w. Opatrzności Bożej III miejsce Włocławek
Parafia Najświętszego Serca Jezusowego

Dziękujemy władzom miasta Wołomin na czele z burmistrzem Jerzym Mikulskim, dyrektorowi szkoły przy ul. Sasina Krzysztofowi Milczarkowi, ks. Proboszczowi Jerzemu Ćwiklakowi wraz z organizatorami ks. Andrzejem Anyszką i ks. Mariuszem Chmielewskim oraz wszystkim grupom, trenerom, wspólnotom i ludziom dobrego serca, którzy czynnie włączyli się w organizację turnieju.  

Emocje, jakie towarzyszyły wszystkim podczas rozgrywek najlepiej opiszą zdjęcia umieszczone w naszej galerii.


Opłatki 2008 (3.11.2008)

Dnia 3 listopada 2008r. nasz Organista – Jacek Kuźnicki, rozpoczął coroczne roznoszenie opłatków bożonarodzeniowych po naszych domach.


Apel Papieski (2.11.2008)

Jak w każdy drugi dzień miesiąc, w naszym kościele modlimy się o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. W tej intencji została odprawiona przez księdza Proboszcza msza św. o godz 20.00, a zaraz po niej po niej Apel Papieski o godz. 21.00, poprowadzony przez ks. Mariusza Chmielewskiego i kleryka Damiana Laskowskiego. Tego wieczora modliliśmy się głównie o nowe i święte powołania do Rodziny Oriońskiej i Sióstr Pasterek.


Wszystkich Świętych (1.11.2008)

W sobotę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o godzinach: 7:00, 8:30, 10:00, 18:00. Tradycyjna Msza Święta na cmentarzu o godz. 11:00. 

Jest to również okazaja do Sakramentu Pokuty w naszym kościele, tuż przed i w trakcie każdej Mszy Świętej.


Głos Parafii (30.10.2008)

Zachęcamy do nabycia nowego numeru Głosu Parafii (nr 59), w którym znajdziemy m.in. artykuły: „Pamięć o Janie Pawle II – refleksje na 30-lecie Pontyfikatu”, „Z historii parafii”, „Pielgrzymka legionistów po sanktuarich Francji”, i inne.