• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG


Dzień Życia Konsekrowanego

Dnia 2 lutego 2009 roku – w Światowy Dzień Życia konsekrowanego siostry i księża zakonnicy obchodzą swoje doroczne święto. Z tej okazji siostry pasterki pracujące w naszej parafii brały czynny udział w Liturgii Słowa Bożego podczas Mszy Świętej o godz. 8.30 celebrowanej przez Ks. Proboszcza Jerzego Cwiklaka. W godzinach popołudniowych siostry pasterki i orionistki udały się z Ks. Proboszczem do katedry praskiej, by wraz z innymi przedstawicielami męskich i żeńskich zgromadzeń zakonnych uczestniczyć o godz. 15.00 w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył J.E. Ks. Abp. Henryk Hoser. Przybyli członkowie stanu zakonnego dziękowali Bogu za swe powołanie do życia konsekrowanego, odnowili swoje ślubu zakonne oraz modlili się o nowe powołania do służby Bożej w całym Kościele Powszechnym.

tekst: s. Rafaela


Kulig 2009

Dnia 20 stycznia 2009r. ksiądz proboszcz Jerzy Ćwiklak zorganizował dla dzieci z parafii pwz. Św. Józefa Robotnika, które nie wyjechały na ferie poza Wołomin kulig. Jako organizator troszczył się też przez cały czas o wszystko. Na wyjazd zgłosiło się 30 dzieci. O godz. 9.00 pod opieką s. Gabrieli, s. Rafaeli i p. Magdaleny Pomianowskiej wyjechały do Grabowa. Na kuligu byli jeszcze honorowi goście: Ks. Damian z Aspirantami, Ks. Mirosław, oraz Ks. Andrzej Lipiński, który tymczasowo przebywał w Wołominie. Śniegu nie było za wiele, ale odbyła się świetna konna przejażdżka, dzieci ulepiły bałwana, rzucały się śnieżkami, piekły kiełbaski i miały dyskotekę w staropolskiej karczmie z kominkiem i naturalnym ogniem. Bardzo chętnie przy muzyce tańczyły i śpiewały. Wróciły do domu zadowolone i radosne o godz. 14.00.

tekst: s. Gabriela


Bal Caritas & Dyskoteka młodzieży !

W dniu 14-stego lutego odbył się bal organizowany przez parafialny Caritas. Zabawa odbyła się w sali kard. Stefana Wyszyńskiego. Tego samego dnia również nasza młodzież na czele z ks. Mariuszem fDP wyruszyła do Warszawy-Anina, gdzie dzięki uprzejmości ks. Piotra Jaska fDP mogła korzystać z sali dyskotekowej.

Wszyscy razem dziękujemy Organizatorom, Sponsorom, oraz Wszystkim Uczestnikom karnawałowych szaleństw!!
Zapraszamy do galerii zdjęć