• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG


Rekolekcje Wielkopostne

W dniach od niedzieli 29 marca do środy 1 kwietnia 2009 roku w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne, które prowadził
ks. Piotr Krasuski (kapelan szpitala) ze swymi gośćmi. Na szczególną pochwałę zasługują dzieci i młodzież, które nie tylko licznie, ale i w wyjątkowej ciszy i skupieniu słuchały nauk rekolekcyjnych…

tekst: s.Rafaela


Droga Krzyżowa Bielanek

W piątek 27 marca 2009 roku o godz. 16.30 nasze Bielanki pod opieką s. Rafaeli przygotowały Drogę Krzyżową Pana Jezusa z uczestnictwem dzieci. Dziękujemy za wspólne, pełne refleksji przeżycie nabożeństwa Męki Pańskiej


„(…) była gwiazdą na horyzoncie polskiego miłosierdzia (…) ”

We wtorek 24 marca 2009 o godz. 7.00 odbyła się uroczysta Msza św. z okazji 74 rocznicy Narodzin dla Nieba Bł. Marii Karłowskiej, Założycielki Zgromadzenia Sióstr Pasterek pracujących przy naszej parafii. Eucharystię celebrowali ks. Andrzej Anyszka i ks. Eugeniusz Spalony. Siostry Pasterki włączyły się w Liturgię czytając Słowo Boże. Na zakończenie Mszy św. wszyscy wierni pod przewodnictwem kapłanów pomodlili się o rychłą kanonizację Bł. Marii oraz wyrazili swą miłość i prośbę o opiekę poprzez ucałowanie Jej relikwii.

tekst: s. Rafaela- pasterka


Informacja Caritas

Informacja dotyczy apelu który od kilku tygodni jest przesyłany na nasze skrzynki pocztowe. Jeżeli tylko dotarł do Ciebie taki mail to prześlij go jak największej liczbie osób! Autentyczność przesyłanego apelu wsprawie wypadku Oli została sprawdzona przez Caritas. Za każdego dalej przesłanego maila wspierasz akcję o 3grosze.

Caritas


Tylko miłość zbawi świat !

Dnia 12-go marca (czwartek) zapraszamy na uroczystą Msze św. o godz. 18.00. Tego dnia przypada 69 rocznica śmierci naszego Świętego Założyciela Alojzego Orione. 4 dni przed śmiercią 9 marca 1940r. ksiądz Orione powiedział: „To nie pomiędzy palmami chciałbym umrzeć, lecz pomiędzy ubogimi, którzy są Jezusem Chrystusem”. Trzy dni później, otoczony księżmi ze swojego zgromadzenia, zmarł. Jego ostatnie słowa brzmiały” Jezu, Jezu! Idę!”.
Wszelkie Dzieła, Organizacje charytatywne założone przez Orione działają dziś na całym świecie!

2-3 Kwietnia organizujemy również Czuwanie nocne Rodziny Oriońskiej u Tronu Matki Bożej Królowej Polski. Szczegóły w zakładce „Wyjazdy Parafialne” .


„Rzecz o ks. Orione”

8 marca kilka dni przed przypadającą w czwartek rocznicę narodzin dla nieba świętego Alojzego Orione grupa młodzieży z naszej parafii na czele z ks. Mariuszem fDP przygotowała sztukę pt: „Rzecz o Księdzu Orione”, którą mogliśmy oglądać podczas każdej Mszy Św.

W przedstawieniu udział wzięli:
Pietro- Kamil Żebrowski Gregorio- Maciej Kubik
Andrea- Dominik Borkowski ks.Orione- Przemysław Białek Giovanni- Adam Filinowicz Bp. Bandi Cezary Świderek
Narrator- Paweł Sawicki ks. Kanonik- Piotr Mosak
Muzyka i pomoc reżyserska- Radosław Staniszewski i Dominik Brzeziński
Reżyseria- ks. Mariusz Chmielewski fDP


Apel Papieski

Dnia 2 marca 2009 roku o godz. 20.00 w naszej świątyni parafialnej odbył się kolejny Apel Papieski poświęcony Janowi Pawłowi II. Centrum modlitwy apelowej stanowi Eucharystia, którą celebrował ks. Mariusz Chmielewski. Bielanki z naszej parafii pod opieką siostry Rafaeli przygotowały liturgię słowa oraz czuwanie, któremu przy wystawionym Przenajświętszym Sakramencie przewodniczył Ks. Proboszcz Jerzy Ćwiklak. Treść czuwania Papieskiego stanowiły wspomnienia z życia Jana Pawła II i szczególnych wydarzeń pontyfikatu Papieża Polaka. Oprócz dużej grupy wiernych parafian w Papieskim Apelu uczestniczyli ze sztandarem w swych galowych strojach panowie z Papieskiej Grupy Porządkowej, których Patronem jest Ojciec Święty Jan Paweł II. Niech nasza pamięć i modlitwa przekazuje młodym pokoleniom wspaniałą wieść o Papieżu Polaku, który w Wiecznym Mieście i po całym świecie szerzył dobre imię swej Ojczyzny…