• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG

Schola Dziecięca i Młodzieżowa

Mówią, że kto śpiewa ten dwa razy się modli. Chcąc wdrożyć tę regułę w życie jednoczymy nasze głosy w śpiewie podczas niedzielnych mszy świętych.  Schola dziecięca "Nazaret" powstała osiem lat temu, a młodzieżowa "Te Deum laudamus" cztery lata temu. Założycielem, koordynatorem i "dobrym duchem" całego przedsięwzięcia jest Pan Jacek Kuźnicki, organista naszej parafii, człowiek o wielkim sercu i jeszcze większej cierpliwości.

W skład scholi dziecięcej, potocznie zwanej Kurczakami (z racji na ich żółte stroje), wchodzi ponad pięćdziesięcioro maluchów. Spotykają się oni w każdą sobotę na próbie, aby przygotować oprawę muzyczną na dziecięcą Mszę świętą, która sprawowana jest w każdą niedzielę o godzinie 11.30

"Te Deum Laudamus" to zespół instrumentalno – wokalny. Do niedawna składał się wyłącznie z dziewcząt. W 2005 roku szeregi jego zasiliło trzech chłopców, Tomek, Dominik i Jacek, którzy wspierają Pana organistę, tworząc wspólnie sekcję instrumentalną. Próby scholi młodzieżowej odbywają się dwa razy w tygodniu. Zespół ten tworzy oprawę Mszy świętej o godzinie 10.00.

Dzieci i młodzież ze scholi nie tylko śpiewają podczas niedzielnych Mszy świętych, uczestniczą także w ślubach, ważnych świętach, występują na parafiadach i różnego rodzaju festynach. Tradycją już stał się ich udział,
w organizowanym co roku, konkursie kolęd. Zdarza się im także śpiewać gościnnie w sąsiadujących parafiach. Repertuar jest szeroki, a aranżacja starannie przygotowana. Oprawę ową cechuje świeżość i niepowtarzalność, co jest zasługą Pana Jacka i po części każdego z członków grupy, gdyż każdy ma tu prawo do wyrażania własnych opinii i pomysłów, zdanie każdego członka jest respektowane. Duchowym wsparciem oraz pomocą zespołowi służy ks. Mariusz Chmielewski FDP.

Nasze schole to formacje otwarte, chętnie są do nich przyjmowani nowi członkowie. Grupy się powiększają, a zapał i chęć tworzenia ku chwale Pana rośnie. Łączy nas nie tylko śpiew, jesteśmy jak jedna wielka rodzina. Podczas tych kilku lat istnienia scholi zawiązały się w nich prawdziwe przyjaźnie. Uczestnictwo w tej formacji pozwala nam kształcić nie tylko warsztat muzyczny, ale przede wszystkim uczy nas pracy w grupie, szacunku dla drugiego człowieka i jego pracy, pozwala nam rozwijać nasze zainteresowania i poszerzać horyzonty.