• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG

alt W czasie Świąt Bożego Narodzenia szczególnie w naszej
Parafii było widoczne działanie przyparafialnego Caritasu.
W tym szczególnym czasie było organizowane wsparcie w
postaci licznych spotkań opłatkowych, paczek
świątecznych, choinka z serduszkami i to wszystko dla
najbardziej potrzebujących z naszej okolicy…
Oto kilka zdań o każdej z akcji:
Z inicjatywy Caritas-u w pierwszą niedzielę adwentu w Kościele
została postawiona choinka, a na niej różnokolorowe serduszka z
imieniem i wiekiem dziecka. Zainteresowanie serduszkami,
a co za tym idzie przygotowaniem paczki dla dziecka było ogromne. Święty Mikołaj w asyście aniołka 18 grudnia rano wyruszył w drogę i do późnego wieczora rozwoził paczki dla oczekujących go dzieci Radość dzieci była niesamowita, w wielu domach dzieci z olbrzymimi paczkami ustawiały się do zdjęcia ze Św.Mikołajem.

alt

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie poprzez przygotowanie paczek włączyli się w akcję niesienia radości dzieciom.
Wielkie podziękowanie dla Świętego Mikołaja, aniołków i Pana, który rozwoził paczki.

Wigilia w Caritasie
Spotkanie opłatkowe dla podopiecznych w dniu 18.12.2010r. rozpoczęło się Mszą Święta, którą celebrował ks. Proboszcz. W homilii życzył wszystkim radosnego przeżywania spotkania z Nowonarodzonym Dzieciątkiem. Podziękował wolontariuszom i darczyńcom za ich ofiarność i dobroć. We Mszy Świętej uczestniczyli podopieczni, zaproszeni goście i przedstawiciele wszystkich grup parafialnych. Po Mszy Świętej wspólnie zasiedliśmy do stołu wigilijnego, dzieląc się opłatkiem składano sobie z głębi serca płynące życzenia. Po uroczystości potrzebujący otrzymali paczki świąteczne.

Natomiast spotkanie opłatkowe w dniu 19.12 z dziećmi niepełnosprawnymi mile nas zaskoczyło, ponieważ przybyły nie tylko dzieci ze swoimi opiekunami, ale też z rodzeństwem, babciami i dziadkami. W spotkaniach uczestniczył ks. Stefan, który pobłogosławił opłatki i zebranych.
Przybyłego Św. Mikołaja dzieci powitały oklaskami i wielką radością. Mikołaj rozdawał paczki, a dzieci śpiewały kolędy. Było bardzo kolorowo i wesoło. Szczęśliwego Nowego Roku 2011.