• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG

Zlot Generalny naszej Kurii Matki Boskiej Opatrzności odbył się w tym roku 10. grudnia w, parafii Świętej Trójcy w Kobyłce. W Zlocie uczestniczyło ponad 120 osób. Całą uroczystość przygotowały trzy prezydia: MB Pięknej Miłości, Matki Dobrej Rady i Niepokalanego Poczęcia NMP.

Uroczystość rozpoczęła się adoracją Najświętszego Sakramentu, wystawionego przez ks. Eugeniusza Spalonego – Opiekuna Duchowego Kurii. Na początek były Modlitwy Legionowe z Różańcem św. cz. I – tajemnice RADOSNE.  Następnie podczas adoracji były krótkie modlitwy przerywane pieśniami. Zakończenie adoracji, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Ksiądz Eugeniusz po wystawieniu Najświętszego Sakramentu służył nam w konfesjonale.

O godzinie 11.00 rozpoczęła się

Msza św., w intencji legionistów, którą sprawowali ks. Eugeniusz – Opiekun Duchowy Kurii, ks. Łukasz Sikorski – Opiekun Duchowy LM w Kobyłce – Bazylika Św. Trójcy i ks. Zbigniew Wróblewski – Opiekun Duchowy LM w Kobyłce – parafia św. Kazimierza Królewicza. Na rozpoczęcie Mszy św. odśpiewaliśmy Hymn Legionu Maryi.

 

            Homilię wygłosił ks. Łukasz. Dotyczyła ona Niepokalanego Poczęcia NMP, ponieważ Doroczny Zlot LM według naszego legionowego podręcznika należy organizować, w dniu możliwie najbliższym święta Niepokalanego Poczęcia NMP. Dlatego też zarówno czytanie biblijne jak i Ewangelia były z 8. grudnia. Ks. Łukasz powiedział: Warto brać przykład z Niepokalanej, bo Maryja mówiąc Bogu „TAK”, daje nam możliwość przyjścia do Chrystusa. Maryja powiedziała o sobie „Ja jestem Niepokalane Poczęcie” – wszyscy powinniśmy w to bez wahania wierzyć, a jeżeli wierzymy, to mamy siłę, żeby walczyć ze swoim grzechem. Maryja na zapowiedź Anioła, że pocznie i porodzi Syna zawahała się, ale zaraz odpowiedziała „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa” i my zawsze tak mamy odpowiadać Bogu.

            Na zakończenie były podziękowania, kwiaty, życzenia, dla obecnych kapłanów, ks. proboszcza i wszystkich uczestników.

Po uczcie duchowej zaproszenie na ucztę cielesną. Najpierw dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne. W czasie agapy (bardzo dobry bigos na gorąco, wspaniałe smaczne ciasta, kawa, herbata) było bardzo wesoło, wszyscy włączaliśmy się w śpiew, nie tylko pieśni religijnych. Były również specjalne życzenia dla naszych kapłanów. Wszyscy uczestnicy otrzymali od ks. proboszcza Jana Andrzejewskiego prezent – kalendarz z Błogosławionym Janem Pawłem II.

Szczęść Boże!

Hanna Wysocka-Kudła

Sekretarz Prezydium p.w. Matki Kościoła