• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG

W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 – Obchodzone na pamiątkę ustanowienia sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii.W Wielki Czwartek w kościołach katedralnych ma miejsce uroczysta Msza święta sprawowana w godzinach porannych przez biskupa diecezjalnego wraz z prezbiterami. Nazywana jest ona Mszą Krzyżma, ponieważ podczas niej poświęcane są nowe oleje przeznaczone do namaszczeń: podczas chrztu, bierzmowania, sakramentu kapłaństwa oraz przy namaszczeniu chorych. W trakcie tej Mszy odbywa się odnowienie przyrzeczeń kapłańskich.W kościołach parafialnych ma miejsce tylko jedna uroczysta msza sprawowana wieczorem – Msza Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Triduum Paschalne
 

W Wielki Piątek Liturgia Godzin o godz. 7.30, adoracja Chrystusa w „Ciemnicy” przez cały dzień. O godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego a na Nabożeństwo wieczorne o godz. 18.00. Gorzkie żale o godz. 21.00. W Wielki Piątek ofiary składamy na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły – drugi dzień Triduum Paschalnego, upamiętniający śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu.Wielkopiątkowa liturgia jest pamiątką zwycięstwa odniesionego przez umęczonego i ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. W tym dniu używa się czerwonych szat liturgicznych symbolizujących miłość zwyciężającą na krzyżu.
 

W Wielką Sobotę Liturgia Godzin o godz. 7.30, święcenie pokarmów od godz. 9.00 do 17.00. Okazja do adoracji Jezusa Chrystusa w Grobie i do spowiedzi. Składamy dary i ofiary na potrzeby ubogich z naszej parafii. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Na liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy „paschaliki wielkanocne” – Jest to czas żałoby po ukrzyżowanym Jezusie Chrystusie.Tradycyjnie w tym dniu błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny. Wielkanoc zaczyna się już w sobotę po zachodzie słońca. Rozpoczyna ją liturgia światła. Woskowa świeca symbolizuje Zmartwychwstałego Chrystusa.

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  Msza św. „Rezuekcyjna” o godz. 6.00.

Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 7.00. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna we wtorek i środę.