• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG

I-sobota miesiąca czerwca
w kościele p.w.  Św. siostry  Faustyny Kowalskiej w Helenowie 
     2 czerwca to już piąta  pierwsza sobota kiedy Legioniści spotkali się  w Helenowie w parafii Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, aby odprawić ostatnie w tym roku nabożeństwo  pięciu pierwszych sobót miesiąca.
 W fatimskim nabożeństwie Pierwszych Sobót jest okazja  do wynagrodzenia i  zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, przez które cierpi Jej Serce.
Legionistów przybyłych na to nabożeństwo powitała bardzo serdecznie prezydent KURII s. Maria  oraz prezydent prezydium w Helenowie.
Ks. Jan Śmigasiewicz – proboszcz tej parafii wystawił Najświętszy sakrament i  modlitwami legionowymi rozpoczęliśmy tę uroczystość. Odmówiliśmy wynagradzający Różaniec Święty Tajemnice Radosne, które prowadziło prezydium p.w. MB Bramo Niebieska z Helenowa   Przy tajemnicy „Znalezienie Pana Jezusa w świątyni” legionistki przeprowadziły piętnastominutowe  rozmyślanie  nad tajemnicami różańcowymi w intencji zadośćuczynienia zniewag i obelg, którymi znieważa się Niepokalane Serce Maryi.
Kiedy Jezus ukończył 12 lat prawo żydowskie nakazywało, że odtąd ma obowiązek chodzić, co roku do świątyni w Jerozolimie na największe wówczas święto zwane Paschą. Po tej uroczystości Maryja i Józef wracali do Nazaretu z pielgrzymki. Szli w przekonaniu, że Jezus jest także w grupie wracających pielgrzymów. Dopiero Po pewnym czasie spostrzegli, że Jezusa wśród powracających nie ma. Dopiero Po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni”
 (Łk 2,46). Tam Jezus słuchał uczonych w Piśmie i zadawał im pytania.
Szukam. Wszystko w moim życiu to poszukiwanie. Szukam odpowiedzi na pytania, szukam rozwiązań na różne problemy. Szukam szczęścia. Szukam po to żeby znaleźć.
Znajduję; tylko Panie, czy to, co znalazłem jest zgodne z Twoją wolą?
Można było skorzystać z sakramentu spowiedzi. W konfesjonale posługiwał opiekun Kurii  ks. Eugeniusz Spalony FDP, ks. Jan Śmigasiewicz proboszcz i przybyły ze swoimi legionistami z Siennicy ks. Robert Pogorzelski
Około godziny  11-tej uczestniczyliśmy we Mszy św., którą sprawował opiekun KURII  ks. Eugeniusz Spalony FDP w koncelebrze z ks. Robertem Pogorzelskim opiekunem LM z par. św. Stanisława MB z Siennicy. O oprawę muzyczną zadbał ks. Jan, proboszcz tej parafii grając i śpiewając podczas mszy świetej. W homilii ks. Eugeniusz Spalony FDP kontynuował czytanie publikacji pt. „Proroctwo o Polsce obietnica i krew” opracowanej przez Wincentego Łaszewskiego.
Droga jaką chce nas Bóg poprowadzić  nie koniecznie musi być drogą światła i pokoju, to może być droga bolesna. Na kartach historii naszego kraju są obydwie. Święta Faustyna w swoim dzienniczku napisała: „Gdy się modliłam za Polskę, usłyszałam te słowa: Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje”. W innym miejscu zanotowała między innymi- ta droga potrzebuje krwi męczenników, na tyle obfitej , by przebłagać Boską sprawiedliwość.  Otaczają nas znaki i ich nie do końca zrozumiały sens, na niektóre patrzymy ze smutkiem i bólem jak na tragedię Smoleńską pytamy czy  to było konieczne?
Po nabożeństwie zostaliśmy zaproszeni na imprezę na wolnym powietrzu. Zasmakowaliśmy kiełbasek ciasta pieczonego przez Legionistki. Wspólnie z przybyłymi gośćmi dużo pośpiewaliśmy akompaniował na gitarze ks. Jan. Gościliśmy prezydenta naszej jednostki nadrzędnej z  KOMICJUM s. Irenę z legionistami z Warszawy, z Radzymina, z Sokołowa, Kiczek, Siennicy.
Zapraszamy za rok.
Kuria Legionu Maryi w Wołominie p.w. Matki Boskiej Opatrzności
/sekretarz Kurii /   2 czerwca  2012r.