• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG

 

W piątek 15.06.2012 nasz parafianin diakon Damian Laskowski przyjmie święcenia kapłańskie we Włocławku z rąk JE. Ks. Bpa. Stanisława Gębickiego. Natomiast w niedzielę 17 czerwca Neoprezbiter ks. Damian Laskowski odprawi swoją pierwszą Mszę św. Prymicyjną w naszej parafii o godz. 13.00. Przebieg uroczystości Prymicyjnych będzie następujący. W niedzielę 17 czerwca o godz. 12.00 spotykamy się przed domem rodzinnym Prymicjanta ul. Widok 11, gdzie Rodzice Neoprezbitera udzielą mu swojego błogosławieństwa, a następnie o godz. 12.15 wyruszymy z uroczystą procesją do naszej świątyni, gdzie Neoprezbiter Ks. Damian o 13.00 rozpocznie swoją Mszę św. Prymicyjną. Na koniec Mszy św. każdy z uczestników otrzyma indywidualne błogosławieństwo prymicyjne i pamiątkowy obrazek. Prymicje to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla samego księdza, który jest święcony i dla jego rodziny, ale także dla całej naszej parafii, bo każdy ksiądz pochodzący z tej parafii, to owoc naszych modlitw i błagań skierowanych do Boga o nowych pracowników do Winnicy Pańskiej. Weźmy więc udział w tej radości dziękując Bogu za nowe powołanie z naszej wspólnoty parafialnej. Ks. Damian zaprasza na Mszę św. prymicyjną wszystkie wspólnoty i grupy parafialne oraz parafian.