• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG

LEGONIŚCI ŚWIĘTOWALI 75-te urodziny ks. Eugeniusza Spalonego FDP – opiekuna 
KURII Legionu Maryi p.w. Matki Boskiej Opatrzności
Z inicjatywy Kurii Legionu Maryi w Wołominie w środę,  26-września o godzinie 18.00, została odprawiona uroczysta Msza Święta  w koncelebrze:      ks. Eugeniusz Spalony FDP , ks. dr Dariusz Czupryński- Dyrektor hospicjum i  ks. Czesław Kociński- Kapelan hospicjum.
Głosząc homilię ks. Dyrektor między innymi powiedział: „I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże”, dał im moc i władzę na dawanie i przyjmowanie miłości. My kapłani  czynimy  podobnie.  Ty księże Eugeniuszu idziesz Tą  droga, przez 57 lat zakonu i 48 lat kapłaństwa oraz przez 75 lat swojego życia. W chwilach trudnych, jesteś zawsze spokojny i opanowany. Na drodze kapłańskiej  po rożnych parafiach podążasz, tak jak uczniowie Jezusa. Głosisz Ewangelię, służysz ludziom, których Bóg postawił na Twojej drodze, najlepiej jak tylko potrafisz. Nie mówię „żyj sto lat” bo to ograniczenie,  ale życzę Ci abyś podążając tą drogą mógł służyć jak najdłużej innym i zdążał do coraz doskonalszej świętości.
Uczestnicy Mszy Świętej których było bardzo dużo, gromkimi brawami przyłączyli się do tych życzeń.      
Na zakończenie  grupy parafialne złożyły życzenia, a s. Maria prezydent KURII Legionu Maryi, podziękowała za 11 lat opieki, jaką sprawuje ks. Eugeniusz nad legionem w naszej parafii, za głoszone alokucje, za ciepłe słowa.                      Na zakończenie solistka kościelnego chóru przy akompaniamencie organisty Pana Jacka, zaśpiewała ulubioną piosenkę  naszego księdza „Polskie kwiaty”             a wręczony mały bukiecik polnych kwiatów był przypomnieniem pól i łąk z lat młodości jubilata.
Po Mszy Świętej  udaliśmy się do auli Prymasa Stefana Wyszyńskiego na urodzinowy tort,  herbatkę i domowe ciasto.
W imieniu ks. Eugeniusza Spalonego FDP, serdecznie dziękujemy  za tak liczny udział: legionistom z Kobyłki, Duczek, Helenowa i Wołomina oraz parafianom i przybyłym kapłanom z naszej parafii: ks. Dariuszowi,                  ks. Stefanowi,  ks. Czesławowi i ks. Łukaszowi.
Bóg zapłać.    26.09.2012r.