• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG

06 września o godzinie 400 wyruszyliśmy autokarem z przed naszego kościoła by rozpocząć dwudniowe rekolekcje Legionu Maryi.

Tematem rekolekcji był „Kościół naszym domem” Po powitaniu pielgrzymów s. Maria Bereszyńska prezydent KURII w.p. Matki Boskiej Opatrzności, przedstawiła plan rekolekcji i po oddaniu się w opiekę Matce Bożej udaliśmy się w stronę Zakopanego by nawiedzić Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Różańcowy mur oplatający Sanktuarium był dla nas widocznym symbolem, który przypomniał, że w marcu tego roku przystąpiliśmy do Wielkiej Nowenny Fatimskiej, w której  odmawiany różaniec jest spełnieniem prośby Matki Bożej w objawieniu w Fatimie.

   Zostaliśmy ciepło przyjęci i dla nas w „starej kaplicy”  Niepokalanego Serca Maryi

została odprawiona Msza Święta, a w homilii ks. ojciec pallotyn przybliżył historię objawień fatimskich i wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II  w 1997r. Około1500 modląc się Koronką do Miłosierdzia Bożego udaliśmy się do Międzybrodzia Bialskiego gdzie przywitał nas bardzo serdecznie i ciepło ks. Teofil Górny FDP, założyciel Legionu Maryi w Wołominie, Łaźniewie i Międzybrodziu p.w. Matki Boskiej Opatrzności. Przytulam Was powiedział, wszystkich do serca i otaczam swoją modlitwą do naszego Boga i Matki Najświętszej

 

 Podczas rekolekcji przewijała się myśl W miłości żaden trud nie jest ciężarem”.

Pięknym zwyczajem rekolekcji /byliśmy trzeci raz/ jest droga krzyżowa jaką odprawiamy idąc po wzgórzach Międzybrodzia. Jak zwykle i tym razem  towarzyszyła nam piękna słoneczną pogoda a rozważania przy każdej stacji pokazywały że Kościół jest naszym domem a na progu tego domu stoi Bóg, który chce nas obdarzać łaską, abyśmy dążyli ku dobru, które On nam ukazuje.

Nawiedziliśmy piękne sanktuaria w Rychwałdzie i Ślemieniu parafii w której był chrzczony oraz odprawił swoją pierwszą mszę prymicyjną ks. Teofil. Wieczorem Adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pamiętając, że „Zbawienie przyszło od Pana” prosząc Go jednocześnie byśmy nigdy nie oddalili się od Niego.

                 8-go wrześnią rano udaliśmy się do  Częstochowy aby tam  uczestniczyć w 18-tej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Legionu Maryi na Jasnej Górze. O godzinie 9-tej uczestniczyliśmy z proporcami i sztandarami legionowymi w Drodze Krzyżowej na wałach.

My jak co roku przywieźliśmy „dary duchowe” w których miedzy innymi modlimy się już 10 rok w intencji „Adopcji dziecka poczętego, zagrożonego aborcją”  z naszej KURII modli się ok. 180 osób.

Udział wzięło ok. 90 osób członków i sympatyków Legionu Maryi.

Oddając się opiece Matki Boskiej Częstochowskiej, umocnieni błogosławieństwem Opiekuna ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego  wróciliśmy do domów wieczorem.

Na następne spotkanie Legion zaprasza za rok

/sekretarz KURII  LM p.w. Matki Boskiej Opatrzności w Wołominie/