• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG

altLegion Maryi w Wołominie w sobotę 6 kwietnia zgromadził w Bazylice Świętej Trójcy w Kobyłce swoich członków i sympatyków na spotkaniu modlitewnym – nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca. Jest to już trzecie spotkanie w tym roku, w którym pragniemy wynagradzać zniewagi, jakimi obrażane jest Niepokalane Serce Maryi.
Ks. Eugeniusz Spalony FDP opiekun KURII LM dokonał wystawienia Najświętszego Sakramentu, abyśmy adorując Go mogli odmówić wynagradzający Różaniec Święty.

 Rozważaliśmy tajemnice Chwalebne. Przy Zmartwychwstaniu Pana Jezusa prowadziliśmy rozmyślania nad tajemnicami różańcowymi w intencji zadośćuczynienia zniewag, jakie Maryja doznaje od ludzi. Maryja obiecała, że będzie nam w tym czasie towarzyszyć. Prosiliśmy o światło Ducha Świętego i o opiekę oddając się Jej Najświętszemu Sercu. W tym czasie można było skorzystać ze spowiedzi świętej. W konfesjonale posługiwał opiekun Kurii Legionu Maryi ks. Eugeniusz. Spalony FDP.

 Natomiast adorując Pana Jezusa dziękowaliśmy, za to, że jest z nami w Najświętszym Sakramencie, za Sakrament Chrztu, przepraszaliśmy za naszą ułomną modlitwę, nienależytą spowiedź, niegodnie przyjmowaną Komunię Świętą. Prosiliśmy o dary Ducha Świętego dla Papieża Franciszka, Kapłanów z naszych parafii szczególnie dla naszych opiekunów duchowych z opiekunem Kurii ks. Eugeniuszem oraz o rozwój legionu.
Mszę Świętą w naszej intencji odprawili opiekunowie Legionu ks. Eugeniusz Spalony FDP i ks. Łukasz Sikorski. W homilii ks. Eugeniusz przytoczył z książki „Maryja Rosja i JPII” między innymi następstwa zdarzeń, jakie były po objawieniach w Fatimie. Cudowne ocalenia Portugalii potem Polski, którą Biskupi polscy ofiarowali Niepokalanemu Sercu Maryi. Natomiast Papież z Polski JPII oddał cały świat Matce Kościoła. We wszystkich tych okolicznościach zapewne był zamysł Boży.
Na zakończenie otrzymaliśmy Boże Błogosławieństwo, abyśmy umocnieni łaską Bożą mogli oczekiwać na największą uroczystość legionową ACIES, która odbędzie 13 kwietnia o g. 9 00 w Katedrze św. Floriana na Pradze.
Następne nabożeństwo zostanie odprawione 4 maja w par Matki Boskiej Częstochowskiej w Wołominie.
Na które już dzisiaj zapraszamy.
Kuria Legionu Maryi pw. Matki Boskiej Opatrzności
6 kwietnia 2013r.