• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG

altDrodzy Księża Orioniści! Synowie Opatrzności Bożej! To już 90 lat waszej obecności w Polsce, jest to okazja do dziękczynienia, ale i życzenia Kapłanom naszej parafii posługującym w Wołominie, abyście byli dla nas obrazem św. Alojzego Orione, poprzez prowadzone przez Was dzieła i oddaną posługę. W dniach 21 – 22 września obchodziliśmy w Zduńskiej Woli jubileusz 90-lecia pobytu Synów Boskiej Opatrzności – orionistów na ziemiach Polski. Również nasza parafia włączyła się w obchodzenie

jubileuszu poprzez uczestnictwo w tych dniach wspólnoty Oriońskiego Ruchu Świeckich i Młodych w rekolekcjach, które rozpoczęliśmy już 19 września. Aby dobrze przeżyć i pogłębić charyzmat ks. Orione nasz rekolekcjonista ks. Sylwester Sowizdrzał FDP mówił jak wiele potrzeba nam świeckim, ale i kapłanom przykładu miłości jaką żył św. Alojzy Orione. Radością była obecność ks. Flavio Peloso – Generała Zgromadzenia Orionistów, sing. Massimo Berutti – Burmistrza Tortony oraz wszystkich gałęzi Rodziny Oriońskiej, a w Polsce są nimi: Księża Orioniści, Siostry Orionistki, Instytut Świeckich Konsekrowanych, Orioński Ruch Świeckich i Orioński Ruch Młodych.