• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG

altOkoło godziniy 05.00 wyruszyliśmy autokarem z przed naszego kościoła by uczestniczyć w XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Legionu Maryi na Jasną Górę. Temat: Legion Maryi wierny nauczaniu i duchowemu dziedzictwu Benedykta XVI. Po powitaniu pielgrzymów w autokarze s. Maria Bereszyńska prezydent KURII w.p. Matki Boskiej Opatrzności, nawiązała do dzisiejszej uroczystości Podwyższenia Krzyża i przybliżyła program dzisiejszej uroczystości, po oddaniu się w opiekę

Matce Bożej jadąc zaśpiewaliśmy „Kiedy w jasna spokojną cichą noc” już rozbudzeni zmówiliśmy poranny pacierz, a następnie odmówiliśmy Różaniec Święty Tajemnice Bolesne przeplatane rozważaniami z publikacji o Wielkiej Nowennie Fatimskiej. Do poszczególnych tajemnic podchodziły Legionistki, a jedną zaśpiewały siostry Ela i Krysia. Do Różańca dołączyliśmy intencje: o rozwój Legionu na naszym terenie oraz na całym świecie, za nas i nasze rodziny, za naszych chorych i cierpiących, w intencjach papieskich oraz za spokojną drogę, jaką mamy przed sobą. Dużo śpiewaliśmy pieśni Maryjnych oraz Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Uroczystości legionowe Na Jasnej Górze zbiegły się ze świętem Podwyższenia Krzyża, którego to historię przybliżył w homilii bp Roman Marcinkowski.

O godzinie 9-tej uczestniczyliśmy ze swoimi proporcami legionowymi w Drodze Krzyżowej na Jasnogórskich Wałach. Rozważania przed każdą stacją prowadziły nas poprzez miłość, jaką daje nam Pan Jezus na drodze kalwaryjskiej.

Ok. godziny 10 30 poodmówieniu modlitw legionowych i Różańca Świętego, Tajemnice Chwalebne, uczestniczyliśmy we Mszy świętej, której przewodniczył Ogólnopolski Opiekun LM- ks. JE bp. Roman Marcinkowski w koncelebrze z Ogólnopolskim Kierownikiem Duchowym Legionu Maryi, ks. dr Januszem Węgrzeckim wraz z Opiekunami Duchowymi Legionistów z poszczególnych parafiach w Polsce. Legionistów powitał ojciec Krzysztof, który powiedział między innymi: Wy Legioniści chcecie zdobywać świat razem z Maryją. …. Matka Boża dana jest z Nieba Testamentem z Krzyża.

Nasz KURIA jak co roku przywiozła „dary duchowe” w których miedzy innymi modlimy się już 11 rok w intencji „Adopcji dziecka poczętego, zagrożonego aborcją” z naszej KURII modli się ok. 180 osób.

Homilię podczas Mszy Świętej wygłosił JE bp Roman Marcinkowski, który powiedział: I znowu Legion Maryi przybywa do swojej Matki, bo „gdzież ach gdzież pójdziemy” śpiewamy w jednej z pieśni Maryjnej. Nawiązując do święta Podwyższenia Krzyża przypomniał słowa Papieża, Jana Pawła II, który w homilii podczas pielgrzymki po Polsce powiedział, że Krzyż na Polskiej ziemi był w najtrudniejszych okresach dziejowych Na Kalwarii jeden łotr był zwrócony do Krzyż Chrystusowego a drugi się od Niego odwrócił. Codziennie ktoś umiera, jest albo zwrócony do Krzyża lub od Niego odwrócony. Życie wieczne dane jest przez Boga a świat nie może dać nieśmiertelności. Wszystko, co jest potrzebne do zbawienia zostało spisane w Piśmie Świętym, Natomiast zło potrafi zaszczepić w nas zwątpienie. W Biuletynie Legionowym z 2012r jest napisane: Wy Legioniści możecie być solą tej ziemi.

Po Mszy św. ks. dr Janusz Węgrzecki odczytał telegram, jaki zostanie wysłany z dzisiaj uroczystości do Papieża Franciszka. Dziękując uczestnikom za tak liczny udział, zaprosił na przyszły rok, a będzie szczególny rok, bo Legionu Maryi w Polsce będzie obchodził 35 rocznicę powstania i będzie to już nasza dwudziesta pielgrzymka na Jasną Górę. Po uroczystościach udaliśmy się w drogę powrotną. Na pożegnanie Matce Bożej w autokarze zaśpiewaliśmy Hymn Legionu Maryi, po drodze dużo śpiewaliśmy pieśni Maryjnych.

Z naszej KURII udział brało ok. 50 członków i sympatyków Legionu. Oddając się w opiekę Matki Boskiej Częstochowskiej, umocnieni błogosławieństwem Opiekuna ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego wróciliśmy do domów wieczorem.

Na następne spotkanie Legion zaprasza za rok

/sekretarz KURII LM p.w. Matki Boskiej Opatrzności w Wołominie J. Grzegórska/