• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG

 

Z inicjatywy legionistów z Kurii Legionu Maryi pw. Matki Boskiej Opatrzności w Wołominie, w dniu 11 lutego o godzinie 14:30 po raz 13 w naszym kościele, Koronką do Miłosierdzia Bożego, przy wsparciu licznie zgromadzonych legionistów oraz chorych, starszych i podopiecznych Legionu Maryi,  rozpoczęliśmy wspólne przeżywanie Światowego Dnia Chorego.

 

 

To papież św. Jan Paweł II ustanowił na cały świat dzień 11 lutego, we wspomnienie objawień Najświętszej Marii Panny z Lourdes Światowym Dniem Chorego. Dlatego Litania do NMP z Lourdes i Litania do Miłosierdzia Bożego towarzyszyła nam w modlitwie, za chorych obecnych wśród nas i za chorych  na całym świecie.

 

Mszę świętą w intencji chorych, sprawował ks. Proboszcz Jacek  Pawlicki FDP. Głosząc homilię ks. Proboszcz nawiązując do dzisiejszej Ewangelii  powiedział  między innymi o dotyku Jezusa, który  dla teściowej Szymona okazał się uzdrawiający. Mówił także o dobrodziejstwach i łaskach płynących z cierpienia, jeśli będziemy umieli je ofiarować Panu Bogu.

 

Podczas Mszy Świętej kapłani udzielili Sakramentu Chorych, a na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwa Lurdzkiego z Najświętszym Sakramentem. Każdy mógł poczuć jak sam Pan Jezus pochyla się nad jego cierpieniem.

 

W konfesjonale posługiwali: ks. Eugeniusz Spalony,  ks. Czesław Kuciński, ks. Stefan Szczygielski, ks. Andrzej Pałka. Zaszczycił nas swoją obecności także dyrektor hospicjum ks. Dariuszem Czupryński.

 

Po uroczystościach w kościele, zorganizowaliśmy dla chorych agapę w sali Kardynała S. Wyszyńskiego. Było miło a chorzy mieli okazję  spotkać się ze znajomymi i porozmawiać w gronie życzliwych ludzi. W tym miejscu należy wspomnieć, że niektórzy chorzy mają jedyną okazję aby spotkać się w takim gronie. Wielu naszych legionistów chorych nie doczekało tego dnia. Za nich i za zmarłych z naszych rodzin i naszej parafii modliliśmy się również podczas sprawowanej Mszy świętej. 

 

Zapraszamy za rok

 

Sekretarz Kurii Legionu Maryi.