• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG

ŚWIĘTOWALIŚMY 100-ROCZNICĘ urodzin parafianina i legionisty Franciszka Tymińskiego

14-kwietnia 2015r. o godzinie 7:00, w intencji Jubilata  została odprawiona uroczysta Msza św. w asyście pocztów sztandarowych między innymi Legionowego z wizerunkiem Matki Boskiej Opatrzności patronki Kurii LM. Mszę św. odprawił ks. proboszcz Jacek Pawlicki FDP w koncelebrze z opiekunem Legionu Maryi ks. Eugeniuszem Spalonym FDP, ks. dr Dariuszem Czupryńskim FDP dyrektorem hospicjum, ks. Czesławem Kucińskim, ks. Wincentym Góralczykiem FDP, ks. Grzegorzem Szmyt FDP i ks. Krzysztofem Baranowskim FDP rektorem Seminarium Duchownego.

 

Głosząc homilię ks. Eugeniusz Spalony między innymi powiedział: tyle lat przeżyłeś a życie Twoje nie było łatwe, krążyłeś po Polsce i w roku 1959 trafiłeś tu do Wołomina. Od tego czasu zaangażowałeś się w pracę, również na rzecz naszej parafii. Dzielnie pomagałeś przy budowie naszej świątyni, pomagając budowniczym między innymi tu obecnemu ks. Wincentemu i śp. Mieczysławowi Jańczakowi – ówczesnemu proboszczowi. Przy Tobie powstała nasza Kościelna Służba Porządkowa TOTUS TUUS, a Ty byłeś jej pierwszym przewodniczącym. Wstąpiłeś również do Legionu Maryi, jako legionista wspierający w pr. p.w MB Przyczyno Naszej Radości wspierasz nas gorącą modlitwą. Jesteś wspaniałym człowiekiem, a świadczą za Tobą Twoje czyny i licznie zebrani sympatycy na tej porannej Mszy św. Niech Ci Bóg Błogosławi.

Po zakończeniu Mszy św. złożyliśmy Jubilatowi życzenia wraz z burmistrzem naszego miasta Panią Elżbietą Radwan i innymi gośćmi, a od kapłanów naszej parafii i osób tu pracujących jubilat otrzymał kosz 100 tulipanów.

Po Mszy św. udaliśmy się do auli Prymasa Stefana Wyszyńskiego na poczęstunek, w tym na urodzinowy tort, a za nieustającą pogodę ducha i pomyślność na każdy dzień wznieśliśmy lampkę szampana.

Kuria Legionu Maryi.