• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG

Nasza Parafia na mocy Uchwały Rady Miejskiej została uhonorowana Medalem „Zasłużony dla Wołomina”. W minioną środę braliśmy udział w uroczystej gali w domu Kultury związanej z Jubileuszem 25-lecia samorządu terytorialnego i tam wśród sześciu uhonorowanych medalem „Zasłużony dla Wołomina” znalazła się też nasza parafia św. Józefa Robotnika w Wołominie.

Bardzo dziękujemy Przewodniczącemu Rady Miejskiej Panu Leszkowi Czarzastemu i Radnym oraz Pani Burmistrz Elżbiecie Radwan. To wyróżnienie jest też dla nas zachętą do jeszcze owocniejszej pracy i posługi na rzecz naszego miasta i gminy.
(ks. Proboszcz)

27 maja Wołomin świętował 25-lecie samorządu terytorialnego. Na przygotowaną z tej okazji uroczystość przybyło wielu znamienitych gości z wicepremierem Januszem Piechocińskim i senator Anną Aksamit na czele.

Zebrani wysłuchali utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu muzyków ze szkoły muzycznej im. Lutosławskiego w Wołominie, a także kompozycje Wiery Gran, które zaprezentowała Monika Chrzanowska.

W swoim wystąpieniu, burmistrz Elżbieta Radwan wymieniała zasługi osób zaangażowanych na przestrzeni lat w rozwój Wołomina. Z kolei przewodniczący Rady Miejskiej odniósł się w swoim wystąpieniu do roli samorządu oraz wspomniał iż rolą samorządowca nie jest służenie własnym pobudkom czy organizacjom partyjnym.

Najważniejszym punktem programu było wręczenie medali „Zasłużony dla Wołomina”. Te prestiżowe odznaczenia za specjalne zasługi na tle społecznym i samorządowym trafiły do rąk Heleny Maguzy, Anny Wojtkowskiej, Eugeniusza Dębińskiego, Jerzego Mikulskiego, ks. Jacka Pawlickiego i ks. Sylwestra Sienkiewicza.

Na zakończenie na wszystkich uczestników wydarzenia czekał kawałek tortu i symboliczna lampka szampana.

( źródło – Urząd Miasta Wołomin)