• 004.JPG
  • 026.JPG
  • 065.JPG
  • 093.JPG
  • 098.JPG
  • 099.JPG
  • 115.JPG
  • 118.JPG

W imieniu swoim i moich współbraci – księży pracujących w tej parafii i hospicjum oraz Sióstr Orionistek i Pasterek pragnę złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe. Zanim jednak to uczynię niech mi będzie wolno podziękować wszystkim tym dzięki którym w takiej pięknej atmosferze i scenerii możemy przeżywać te święta. Bardzo dziękujemy tym Państwu od których otrzymaliśmy piękne choinki do naszej świątyni.

Dziękujemy Braciom z Kościelnej Służby Porządkowej za wycięcie, przywiezienie i ustawienie choinek w kościele. Bardzo dziękujemy młodzieży, która wraz z Ks. Andrzejem przystroiła choinki. Wyrazy gorących podziękowań kierujemy pod adresem głównego sponsora tych nowych pięknych figur w żłóbku. Bardzo dziękujemy za ich zakup. Dziękuję również wspólnocie Oriońskiego Ruchu Świeckiego oraz innym jeszcze ofiarodawcom, którzy dokupili różnego rodzaju figury do naszej szopki. Ogólny koszt wszystkich figur do naszej szopki wyniósł 11 tyś zł. Z serca płynące podziękowania kierujmy pod adresem naszego parafianina Pana Ryszarda Czerwińskiego i jego pracowników, którzy wykonali nową drewnianą szopę do nowych figur.  

Dzięki temu, że nasze figury są tak wielkie i piękne zapraszamy dzieci, aby odważnie podchodzili do szopki, a rodziców zachęcamy do robienia zdjęć przy szopce, można nawet sadzać dzieci na wielbłądzie. Można dotykać figur i robić sobie z nimi zdjęcia.

Dziękuję Państwu Rudzińskim z firmy LUXOR, za coroczne bezinteresowne wsparcie artystyczne w tworzeniu Szopki Bożonarodzeniowej. Dziękuję również Ks. Andrzejowi i szefowej naszego ORS-iu Pani Teresie Wosińskiej. Dziękujemy Pani Stanisławie Ołowskiej, która poświęciła swój czas na przygotowanie naszej świątyni na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy za piękne stroiki i porządek w kościele. Dziękujemy również Panu Piotrowi Anikiej – naszemu kościelnemu, który czuwał nad przygotowaniami i wraz z braćmi z Kościelnej Służby Porządkowej stawiał choinki, pomagał w przygotowaniu szopki.

Wyrażamy naszą wdzięczność Pani Burmistrz Wołomina, która postawiła piękną choinę na parkingu przy naszym kościele. Dziękujemy również za wystrój ulicy i parkingu przy kościele.

Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i sponsorom, szczególnie Państwu Wiśniewskim za ofiarowanie rogalików i ciast na codzienne roratnie śniadania dla dzieci. Serdeczne słowa podziękowania kierujemy pod adresem wszystkich, którzy tak chętnie zgłosili się do przygotowywania i obsługi śniadań dla dzieci. To była wspaniała praca w czasie całego Adwentu.

Słowa szczerego dziękczynienia kierujemy pod adresem wszystkich, którzy przygotowali i dostarczyli paczki świąteczne dla poszczególnych rodzin oraz tych którzy przynosili różnego rodzaju produkty i żywność do kosza, który był wystawiony w czasie całego adwentu.

Bardzo dziękujemy Wolontariuszom z Caritasu dzięki którym te paczki mogły dotrzeć pod właściwy adres.

Dziękujemy dyrekcjom szkół, przedszkoli i firm oraz wspólnotom naszej parafii, którzy zapraszali kapłanów na spotkania opłatkowe i wigilijne. To bardzo piękny zwyczaj, że w tych miejscach gdzie codziennie spędza się wiele godzin pracując, znajduje się czas na świętowanie i wspólną radość.

Wszystkim za wszystko, za każdy gest życzliwości i pomocy składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy także za życzenia świąteczne, które dotarły do naszego domu i parafii oraz hospicjum.

Niechaj te święta będą dla nas piękne i spokojne, bo przecież tyle serca i dobra ofiarowaliśmy drugiemu człowiekowi. Niechaj Pan Bóg błogosławi wszystkim na Nowy 2016 rok.